Programul Teatrului EXCELSIOR in luna FEBRUARIE 2020

0

Gasiti mai jos, programul reprezentatiilor Teatrului Excelsior, pentru luna februarie 2020.

1 februarie, ora 19:00, Sala Studio
INTERZIS SUB 18 ANI
de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru
cu: Iulia Samson, Andreea Șovan / Teodora Daiana Păcurar, Ion Bechet, Raluca Botez
Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

2 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu
cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,
Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson
Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

2 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
ÎMPĂRATUL MUȘTELOR
după romanul lui William Golding, adaptarea Nigel Williams, regia Tudor Lucanu
cu: Ștefan Iancu, Vlad Ionuț Popescu, Mihai Mitrea, Ștefan Mihai, Alex Popa,
Dan Pughineanu, Andrei Bibire, Dan Clucinschi, Vlad Lință, Alin Potop,
Loredana Cosovanu, Mircea Alexandru Băluță
Durata spectacolului: 1h 30 min | 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

4 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi
cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,
Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,
Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu
Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

5, 6, 7 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
FAMILIA ADDAMS

libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,
regia și coregrafia Răzvan Mazilu
cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,
Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,
Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,
Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat
Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

7 februarie, ora 10:00, Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE

scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu
Durata spectacolului: 1h 10 min | 4+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

8 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
TURANDOT
după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican
cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie,
Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu,
Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu / Oliver Toderiță
Durata spectacolului: 1h 40 min |14+
Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

9 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi
cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,
Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,
Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu
Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

9 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI
după o canava de Commedia dell’Arte, scenariul și regia Enrico Bonavera
cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu,
Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet,
Ana Udroiu, Mihai Mitrea, Raluca Botez
Durata spectacolului: 1h 35 min | 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

10 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
COCOȘELUL NEASCULTĂTOR
de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici
cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu,
Veronica Popescu / Annemary Ziegler, Cristian Nicolaie
Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

11 februarie, ora 19:00, Sala Studio
BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ
de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan
cu: Alex Popa, Aida Avieriței, Loredana Cosovanu,
Oana Predescu, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea
Durata spectacolului: 1h 15 min | 14+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

14 februarie, ora 19:00, Sala Studio
15 februarie, ora 20:00, Sala Studio
MISSOURI SKY
de Victor Morozov, regia Silvia Roman
cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu
Missouri Sky este piesa câștigătoare a Concursului de dramaturgie pentru adolescenți
NEW DRAMA, ediția 2017.
Durata spectacolului: 1h |12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

16 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
16 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
CENUȘĂREASA – PREMIERĂ
adaptarea, regia și muzica originală: Eduard Petru Jighirgiu; coregrafia: Edi Stancu
cu: Alexandra Giurcă, Mihaela Coveșeanu, Oana Predescu, Andreea Hristu /
Camelia Pintilie, Alex Călin, Doru Bem, Radu Micu, Ana Udroiu, Dan Clucinschi, Mihai Mitrea, Radu Mitrea, Cosmina Dobrotă, Ion Bechet
Durata spectacolului: 1h 30 min | 5+

18 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
CENUȘĂREASA
adaptarea, regia și muzica originală: Eduard Petru Jighirgiu; coregrafia: Edi Stancu
cu: Alexandra Giurcă, Mihaela Coveșeanu, Oana Predescu, Andreea Hristu /
Camelia Pintilie, Alex Călin, Doru Bem, Radu Micu, Ana Udroiu, Dan Clucinschi,
Durata spectacolului: 1h 30 min | 5+

19 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR
după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu
cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,
Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson
Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

19 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
TURANDOT
după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican
cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie,
Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu,
Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu / Oliver Toderiță
Durata spectacolului: 1h 40 min |14+
Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

20 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR
după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu
cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,
Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson
Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

20 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
Comedy Night cu iELE
cu: Camelia Pintilie, Victoria Răileanu, Mihaela Georgescu, Adriana Bordeanu, Juli Nagy
Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

21 și 22 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
FAMILIA ADDAMS
libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,
regia și coregrafia Răzvan Mazilu
cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,
Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,
Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,
Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat
Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

23 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
TĂRÂMUL POVEȘTILOR
un spectacol de Stelian Milu
cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu,
Mirela Constantin, Alexandru Aron / Doru Bem,
Jassmine Cristina Glodeanu, Stelian Milu, Dragoș Spahiu, Tudor Pîrvu
Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

24 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
COCOȘELUL NEASCULTĂTOR
de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici
cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu,
Veronica Popescu / Annemary Ziegler, Cristian Nicolaie
Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

25 și 26 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
CEI TREI PURCELUŞI
după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu
cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu
Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

27 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
VRĂJITORUL DIN OZ
după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor
cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,
Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,
Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,
Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,
Dragoş Ianoşi, Oana Tofan
Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

27 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi
Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

28 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
VRĂJITORUL DIN OZ
după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor
cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,
Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,
Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,
Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,
Dragoş Ianoşi, Oana Tofan
Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

28 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
O NOAPTE FURTUNOASĂ
de I. L. Caragiale, regia Stelian Milu
cu: Iulian Ilinca, Tudor Pîrvu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Radu Micu,
Silvana Ionescu, Diana Dumitrescu / Cătălina Grama (Jojo)
Durata spectacolului: 1h 30 min (cu pauză)| 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

29 februarie, ora 11:00, Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

29 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
MINUNATA LUME NOUĂ
după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu
cu: Camelia Pintilie / Oana Predescu, Alex Popa / Mihai Mitrea, Dan Pughineanu,
Mircea Alexandru Băluță, Andreea Hristu / Ana Udroiu, Ovidiu Ușvat, Bogdan Nechifor, Dana Marineci / Loredana Cosovanu, Mihaela Trofimov / Iulia Samson
Durata spectacolului: 2h 45 min (cu pauză) | 14+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.